Умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами

Організація навчально-виховного процесу дітей з особливими освітніми потребами здійснюється з урахуванням завдань, визначених Указами Президента України, дорученнями Уряду, нормативно-правовими актами, листами Міністерства освіти і науки України. Під час організації інклюзивного навчання керуємося чинними нормативноправовими актами Кабінету Міністрів України, інструктивно-методичними матеріалами та листами Міністерства, які розміщені та постійно оновлюються на офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки України (www.mon.gov.ua) у рубриці «Освіта дітей з особливими потребами».

На засадах демократизації постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2016 р. за №671 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» приведено у відповідність до державного зразка документ про отриману освіту дітей з інтелектуальними порушеннями.

Участь батьків та родини в навчально-реабілітаційному процесі обов’язкова та є необхідною умовою ефективності навчання й реабілітації дитини з особливими потребами.

Доступність будівлі та приміщень школи для осіб з особливими освітніми потребами забезпечуються:

• наявністю пандусу;
  • встановлено поручні;
  • розмір вхідних дверей дозволяє перемістити маломобільну людину до приміщення школи.
  • відсутністю порогів на І поверсі школи, безперешкодний доступ до їдальні, бібліотеки, навчальних кабінетів;
  • для дітей з особливими освітніми потребами організоване індивідуальне навчання;
  • територія шкільного подвір’я має вільний доступ для маломобільних груп населення.